Blog

Buradasınız: Anasayfa / Blog

Klimexs’le havanın kontrolü sizde!

Categories:

Kapalı ortamlardaki insan sayısının çokluğu nedeniyle oluşan havanın, endüstriyel alanlarda da kirlenen havanın yenilenmesi gerekir. Klimexs havalandırma tesisatları, havanın sıcaklığını, nemini sürekli dış etmenlerden korur ve belli bir standartta kalmasını sağlar. Özellikle çok sayıda insanın bir arada çalıştığı yerlerde havalandırma büyük önem taşır.

Kirli ve hoş olmayan kokuların olduğu alanlar yeterli havalandırma yapılmadığı takdirde konforsuz bir yaşam ortamına neden olur. Bu nedenle Klimexs havalandırma sistemleri iş yerinizde karşılaşabileceğiniz sorunları önler.

Klimexs havalandırma tesisatları, sürekli yeni hava girişinin olduğu, cereyanın olmadığı ortamlarda verimli sonuçlar almanızı sağlar.
Büyük bir depodaki gıdaların ya da kokuya neden olabilecek maddelerin bozulmalarını ve rahatsız edici kokularını önlemek için, bir işletmede üretim aşamasından satışa kadarki süreçte oluşan fiziksel etkenlerin giderilmesi, kokusuz, temiz bir ortam için Klimexs havalandırma tesisatlarını güvenle tercih edebilirsiniz.

 

Klimexs Hava Perdeleri ile koruma altındasınız!

Categories:

Klimexs Hava Perdeleri ile soğutulan ya da ısıtılan havayı kontrol altına alabilir, dışarıdan gelecek tüm olumsuz hava koşullarına karşı iç ortamda koruma sağlayabilirsiniz.

Hava Perdelerinin Amacı

Klimexs Hava Perdeleri, iklimlendirilen havanın kalitesini korur ve dış ortamdaki olumsuz hava şartlarının iç ortama dahil olmasını engeller. Aşırı sıcak, soğuk, kirli, tozlu nemli vb. havanın içeri girmesine engel olur. Böylece hava perdeleri en verimli şekilde izolasyon sağlar.

Hava Perdelerinin Kullanım Alanları

Isı izolasyonun gerekli olduğu ortamlar

Isı depolamanın yapılması zorunlu olduğu alanlar,

Hijyenik, konforlu çalışma ortamları,

Enerji tasarrufunun sağlanacağı tüm alanlar,

Hastaneler, marketler, alışveriş merkezleri v.b. tüm iş yerleri

 

Uygun seçilen cihaz, doğru kullanım ve profesyonel montaj ile Klimexs Hava Perdeleri’nden en üst düzey verimliliği sağlayabilirsiniz. Tüm Klimexs ürünleri için bizimle iletişime geçin.

Isıyı Öteleyen Klimexs Su Soğutma Kuleleri

Categories:

Klimexs su soğutma kuleleri ile ısınmış olan su püskürtülerek atık ısı atmosfere verilir ve soğuma sağlanır. Su soğutma kuleleri ısıyı öteleyen bir sistem olarak bilinir.

Su soğutma kuleleriyle istenmeyen ısı atmosfere aktarılır ve soğuma sağlanır. Bu işlemin ardından geride kalmış olan su belirlenen seviyede soğur. Su soğutma kuleleri, enerji santralleri, klima sistemleri ve üretim tesislerinde kullanılır. Oldukça hareketli olan hava akımında suyun buharlaşması da sağlandığı için bu cihazlar buharlaştırıcı, buharlaşmalı ısı reddetme sistemleri  diye de ifade edilir.

Klimexs su soğutma kuleleri açık devre ve kapalı devre olan ısı reddi ekipmanlarını ifade eder. Doğrudan soğutma kulesi olan açık doğrudan temaslı ısı reddi sistemi olarak bilinirken, kapalı devre soğutma kulesi de belirtilen kapalı devre soğutma kulesi de soğutma kulesi olarak belirtilir.

Hava ve Su Soğutmalı Chiller için Klimexs’i seçin

Categories:

Mevcut ısıyı bir kaynaktan alarak başka bir kaynağa yönlendiren hava ve su chiller üniteleri, enjeksiyon soğutma sistemi ifadesiyle de tanımlanabilir.

Hava ve Su Chiller nasıl çalışır?

Chiller soğutma sistemleri kondanser, genleşme vanası, kompresör ve evaporatörden oluşur. Kompresörde ısınan ve sıkışan gaz kondanserde soğutulur. Gaz genleşme vanasından geçtikten sonra sıcaklığı düşen gaz sıvı hale gelir. Evaporatörden geçtikten sonra soğutulması amaçlanan sıvıdaki ısı alınır ve gaz olarak kompresöre geldiğinde yeniden sıkıştırılmış olur. Chiller sitemi hava ve su soğutmalı olarak ikiye ayrılır.

Hava Soğutmalı Chiller

Kompresörde sıkıştırılan ve gaz halinde olan soğutucu kondansere yönlendirilir. Ardından fanlar devreye girer. Bataryada hava akışı sağlanır ve ısı transferi gerçekleşmiş olur. Gazın üstündeki ısı havaya gönderilir.

Su Soğutmalı Chiller

Çalışma sistemi hava soğutmalı chiller çalışma sistemine çok benzer. Sadece gazı soğutma aşamasında hava soğutmalı bataryaların yerine su kullanılan ısı değiştiriciler devreye girer.

Evaporatif Soğutma Sistemleri, Pano Soğutucu, Dış Üniteli Pano Kliması, Sulu Tip Pano Soğutucuları, Bireysel Split Klima Sistemleri, Ticari Split Klima Sistemleri ve daha birçok sistem için kaliteyi görmek ve yaşamak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Emin Adımlarla İlerliyoruz

Categories:

Klimexs Industrial Cooling System ve Baran Technology markalarımız ile TELEKOM ALANINDA ürettiğimiz ürünler ve çözümlerimizi ISK-SODEX Fuarında, 7-10 Şubat tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde sergiledik.

Sektörünün önde gelen fuarlarından olan ISK-SODEX Istanbul’da Klimexs, 107 ülkeden 83.764 ziyaretçi tarafından yoğun ilgi gördü. Fuarda katılımcılara, pano kliması, evaporotif soğutma sistemleri, dış üniteli pano kliması, sulu tip pano soğutucu, mobil tip evaporatif soğutucu, pano klimaları servis ve yedek parça hizmetleri hakkında detaylı bilgiler verildi.

Klimexs ISO – SODEX Istanbul öncesinde bazı hedefler belirlendi. Ürün segmentimizi detaylarıyla müşterilerimize doğru aktarabilmek, pazarlama faaliyetleri açısından sektörde faaliyet gösteren firmalara temas edebilmek, bölgesel olarak bayilik ve servis ağımızı güçlendirmek ve yurtdışı referanslarımızı arttırabilmek en önemli hedeflerimiz arasında yer aldı. Belirlediğimiz tüm hedeflere ulaşmayı başardık.

Fuarın sonunda, cihazlarımızın düşük enerji ve yüksek verimle çalışması ziyaretçilerimizin dikkatini çekti. Telekom alanında şartnamelerdeki ihtiyacı karşılayan üretimimizle de devlet kurumları ve özel sektör temsilcilerimizden tam not aldık.

Yeni Anlaşmalar Yapıldı

2017 yılında Katar ile yaptığımız proje sonucunda 2018 ISK-SODEX Istanbul’da Katar’ın yoğun ilgisiyle karşılaştık. Katar ofisimizdeki yetkilimizin yakın temasları ve doğru çözümler üretmesinin verimli sonuçlarını elde ettik. Ülkemizin dört bir yanından gelen ziyaretçilerle yapılan görüşmeler sonucu yeni bayilik anlaşmaları yapıldı.

Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan ülkeleri ile distribütörlük anlaşmaları imzalandı. 2017 yılında Özbekistan’da çalışılan ve yapılan projeler bu anlaşmalarımızda oldukça etkili oldu.

Polonya’nın başkenti Varşova’da bulunan Avrupa bölgesi ofisindeki yetkililerin başarılı bağlantıları da bu süreçte sonuca ulaşmamızı hızlandırdı.

Klimexs olarak her geçen gün daha da büyümeye ve müşteri potansiyelimizi arttırmaya doğru emin adımlarla ilerliyoruz.

ISK-SODEX Istanbul Hakkında

ISK-SODEX Istanbul 2018 fuarı 7-10 Şubat 2018 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

Sektörünün önde gelen fuarları olan ISK-SODEX Istanbul, sektördeki son trendleri ve gelişmeleri takip etmek isteyen herkesin ajandasına eklemesi gereken bir etkinliktir.

ISK-SODEX, dünyanın her yerinden, konusunda uzman katılımcıları ve ziyaretçileri ile bilgi alışverişi yapma imkanı sunmasının yanı sıra, fuar süresince devam eden destekleyici programları ve sektörün önde gelen dernekleri ile olan iş birlikleri sayesinde ısıtma, soğutma, klima, havalandırma ana başlıklarında katılımcı ve ziyaretçilerine büyük olanaklar tanır. İş bağlantıları kurma-geliştirme, sektördeki en son yenilik ve gelişmeleri yakından tanıma fırsatı sunan ISK-SODEX Istanbul Fuarı’nın sektördeki yeri ve önemi katılımcı ve ziyaretçileri tarafından da tescillenmiştir.

İlk olarak 1997 yılında organize edilen fuar, en son edisyonu olan 2016 yılında geldiği nokta ile sektördeki yeri ve konumunun altını bir kez daha çizerek, sektörünün ve Türkiye’nin ihracatına büyük katkı sağlamıştır.

Rakamlarla ISK-SODEX

1.294 katılımcı (alt katılımcılar dahil)

50.558 m2 net stand alanı

107 ülkeden 83.764 ziyaretçi (%93’ü Avrupa, %2’si Amerika, %3’ü Amerika, %2’si Asya kıtasından olmak üzere)

%92 hedeflediği kitleye ulaşan ziyaretçi

%48 karar verme yetkisinde bulunan ziyaretçi

Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma ve Güneş Enerjisi Sistemlerinin bütününe hakim olan, konuları tamamen kapsayan ISK-SODEX Istanbul Fuarı, tüm sektöre derinlemesine bir bakış açısı sağlamıştır.

2018 yılında da yeni yer ve yeni tarihinde gerçekleşecek olan ISK-SODEX Istanbul Fuarı tekrar sektörünün buluşma noktası olmayı hedeflemektedir. Bizler de Klimexs olarak fuardaki yerimizi aldık.

Klimexs endüstriyel ürünlerimizden olan pano kliması, evaporotif soğutma sistemleri, dış üniteli pano kliması, sulu tip pano soğutucu, mobil tip evaporatif soğutucu, pano klimaları servis ve tüm markalar için yedek parça hizmetleri sunuyoruz.

Endüstriyel ürünlerimizin yanı sıra, evaporotif soğutma sistemleri, hava soğutuculu klimalarda enerji tasarrufu sistemleri, trafo/motor/kompresör/server/ups odaları soğutma sistemleri projelerimizle de müşterilerimize çözüm sunmaya devam ediyoruz.

KLİMEXS ISK-SODEX İSTANBUL’DA

Categories:

Klimexs Industrial Cooling System ve Baran Technology markalarımız ile TELEKOM ALANINDA ürettiğimiz ürünler ve çözümlerimizi ISK-SODEX Fuarında, 7-10 Şubat tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde sergiliyoruz. 

Klimexs olarak, Uluslararası Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma ve Güneş Enerjisi Sistemleri Fuarı’na katıldık. Sektörünün önde gelen fuarları olan ISK-SODEX Istanbul’da Klimexs, 107 ülkeden 83.764 ziyaretçi tarafından yoğun ilgi görüyor.

Klimexs Industrial Cooling System markası ile üretmiş olduğumuz endüstriyel soğutma sistemlerimizin sergileneceği fuar standımızda siz değerli müşterilerimizi ve çözüm ortaklarımızı aramızda görmekten şeref ve mutluluk duyacağız.

Fuarda Baz İstasyonları İçin İklimlendirme ve Kontrol Sistemi, Outdoor Klima + Free Cooling Akü Kabinleri, Dış Üniteli Pano Kliması, HVAC Kontrol Sistemleri, Free Cooling, Battery Backup TELEKOM ALANINDA ürettiğimiz ürünlerimiz sergileniyor.

Klimexs Endüstriyel Ürünleri

Pano Kliması, Evaporotif Soğutma Sistemleri, Dış Üniteli Pano Kliması, Sulu Tip Pano Soğutucu, Mobil Tip Evaporatif Soğutucu, Pano Klimaları Servis ve Yedek Parça hizmetleri (tüm markalar).

Projelerimiz

Projelerimiz; Evaporotif Soğutma Sistemleri, Hava Soğutuculu Klimalarda Enerji Tasarrufu Sistemleri, Trafo/Motor/Kompresör/Server/Ups odaları Soğutma Sistemleri

ISK-SODEX Istanbul Hakkında

ISK-SODEX Istanbul 2018 fuarı 7-10 Şubat 2018 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

Sektörünün önde gelen fuarları olan ISK-SODEX Istanbul, sektördeki son trendleri ve gelişmeleri takip etmek isteyen herkesin ajandasına eklemesi gereken bir etkinliktir.

ISK-SODEX, dünyanın her yerinden, konusunda uzman katılımcıları ve ziyaretçileri ile bilgi alışverişi yapma imkanı sunmasının yanı sıra, fuar süresince devam eden destekleyici programları ve sektörün önde gelen dernekleri ile olan iş birlikleri sayesinde ısıtma, soğutma, klima, havalandırma ana başlıklarında katılımcı ve ziyaretçilerine büyük olanaklar tanır. İş bağlantıları kurma-geliştirme, sektördeki en son yenilik ve gelişmeleri yakından tanıma fırsatı sunan ISK-SODEX Istanbul Fuarı’nın sektördeki yeri ve önemi katılımcı ve ziyaretçileri tarafından da tescillenmiştir.

İlk olarak 1997 yılında organize edilen fuar, en son edisyonu olan 2016 yılında geldiği nokta ile sektördeki yeri ve konumunun altını bir kez daha çizerek, sektörünün ve Türkiye’nin ihracatına büyük katkı sağlamıştır.

Rakamlarla ISK-SODEX

1.294 katılımcı (alt katılımcılar dahil)

50.558 m2 net stand alanı

107 ülkeden 83.764 ziyaretçi (%93’ü Avrupa, %2’si Amerika, %3’ü Amerika, %2’si Asya kıtasından olmak üzere)

%92 hedeflediği kitleye ulaşan ziyaretçi

%48 karar verme yetkisinde bulunan ziyaretçi

Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma ve Güneş Enerjisi Sistemlerinin bütününe hakim olan, konuları tamamen kapsayan ISK-SODEX Istanbul Fuarı, tüm sektöre derinlemesine bir bakış açısı sağlamıştır.

2018 yılında da yeni yer ve yeni tarihinde gerçekleşecek olan ISK-SODEX Istanbul Fuarı tekrar sektörünün buluşma noktası olmayı hedeflemektedir. Bizler de Klimexs olarak fuardaki

Klimexs Evaporatif Soğutma Sisteminin Avantajları

Categories:

Klimexs Evaporatif Soğutma Sisteminin diğer evaporatif soğutma sistemlerine göre avantajları;

 • Kondenseriniz ıslanmaz.
 • Kondenseriniz kireç tutmaz.
 • Kondenseriniz garanti kapsamından çıkmaz.
 • Şartlandırılmış su kullanmanız gerekmez.
 • Su tüketimi en düşük evaporatif soğutucudur.
 • Kondenser havasını nispeten filtreler.
 • Sistemde yüksek sıcaklık dalgalanmaları yapmaz
 • Dur kalk çalışmaz, stabildir.
 • Yüksek verimlidir
 • Evaporasyon verimi yüksektir.
 • Çok düşük enerjiyle çalışır. (250 Watt)
 • Yüksek basınçla çalışan bir sistem değildir.
 • Elektrikle çalışan küçük su sirkülasyon pompası harici elektrikli ve hareketli parça bulunmaz.
 • Kondenser hava tarafı basınç kaybı düşüktür.
 • Enerji çevrim santrallerinde, verim artırma amaçlı kullanılan sistemin minyatürüdür.
 • En ucuz sistem çözümü sunar.
 • Çalışması, işletmesi çok basit ve sorunsuzdur.
 • Otomatik kontrolü çok kolay ve ucuzdur.
 • Montajı çok basit bir sistemdir.
 • Bakım masrafları yok denecek kadar azdır.
 • Grubun ve kompresörün ömrünü uzatır.

Evaporatif Kondenser Ön Soğutma Faydaları

Categories:

*Soğutma kapasitesinde artış.

*Elektrik tüketiminde düşüş.

*Kompresör ömründe artış.

SOĞUTMA KAPASİTESİNDE ARTIŞ

Kondensere giren hava sıcaklığının her 1°C düşmesi, soğutma kapasitesinde %1 artış sağlar. 10°C fark %10 Kapasite artışı sağlar.

 

grafik1

ENERJİ TÜKETİMİNDE DÜŞÜŞ

Kondensere giren hava sıcaklığının her 1°C düşmesi, Enerji tüketiminde %2 azalma sağlar.
10°C fark %20 Enerji tasarrufu sağlar.

 

grafik2

KOMPRESÖR ÖMRÜNDE ARTIŞ

Kompresörün daha düşük basınçta çalışması, kompresör ömrünü uzatır.

grafik3

TOPLAM KAZANÇ:

-10°C Sıcaklık Farkı;

-Kapasitede %10 artış

-Enerji Tüketiminde %19 tasarruf

-COP’de %25 artış sağlamaktadır.

Pano Klimalarında Revizyon Hizmeti

Categories:

Pano klimaları, işeltmelerin kullanım alanlarında sıcak hava ve yabancı cisimler (aşırı toz vs.) gibi birçok olumsuz koşullara maruz kalmaktadır. Bu etkenler pano klimalarında arızaya neden olmakta, bunun sonucunda da onarım ihtiyacı doğmaktadır.

Servis ihtiyacı duyulan pano klimaları ‘KLİMEXS PANO KLİMASI REVİZYON FABRİKASI’na gönderilmesi durumunda orijinal yedek parça ile onarımı yapılarak, işletmenize çalışır durumda teslim edilmektedir.

Servis süresi maksimum 2 iş günüdür. Bu kısa süreç işletmenizde özellikle yaz aylarında doğabilecek proses sıkıntılarını ve üretim kayıplarını da ortadan kaldıracaktır.

Mobil Açık Alan Soğutma Sistemi

Categories:

Uygulama Alanları

Tekstil Fabrikaları

İçerideki yoğun insan ve makinelerden kaynaklanan ısının giderilmesini sağlayacak, binaya sürekli taze hava vererek hava kalitesini yüksek tutacak, aynı zamanda nemlendirme etkisi de olacağından içerideki kuru havayı nemlendirecektir.

Fabrikalar, Kaynak Atölyeleri

Büyük hacimler içerisinde noktasal soğutulmak istenen noktalar soğutulabilecektir.

Dökümhaneler

Zaten çok yüksek sıcaklıkta olan dökümhanelerde hacimlerin çok ekonomik olarak soğutulmasını sağlayacaktır. Hava ısındıkça kuruduğundan ve evaporatif soğutmaya daha uygun hale geldiğinden, bu sistemin en verimli çalıştığı uygulamalardan biri olacaktır.

Otel Mutfakları /Restoran Mutfakları

Pişirme esnasında ortaya çıkan yüksek miktardaki hava, davlumbazlar vasıtasıyla atılmak zorundadır. Bu hava kontrollü olarak verilmediği takdirde diğer mahallelerdeki ısıtılmış ya da soğutulmuş havadan çekilerek büyük miktarda enerji kaybına neden olmaktadır. Bu sistem ile içeriye verilecek hava hem başka hacimlerin havasının çekilmesini engelleyecek hem de soğutulmuş olduğundan mutfağı serinletecektir.

Kafeler

Yoğun insan ve sigara dumanından dolayı sürekli taze hava ve soğutmaya ihtiyacı olan bu tip yerler için hem ilk yatırımda hem de kullanımda ideal ekonomik çözüm oluşturacaktır.