Pano Kliması Nedir?

Pano kliması, pano soğutma sistemi olup tekstil sanayisi başta olmak üzere pek çok üretim alanında elektronik ekipmanların, üretim araçlarının mevsim ve ortam sıcaklıklarından olumsuz etkilenmesini önlemek amacıyla özel tasarlanmış bir iklimlendirme cihazıdır. Gıda sektöründen beyaz eşya sektörüne kadar akla gelebilecek tüm üretim merkezlerinde ve sanayilerde aktif kullanılan pano klimaları, beklentileri karşılamayı başarıyor. İç ve dış mekânda kullanılabilecek farklı modellerdeki pano klimalarının temel amacı ortam soğutmasını sağlamakken, tasarım olarak görsel bir estetik sunmayı unutmuyor. Elektrik pano kliması fiyatları incelemesi yaptığınızda Klimexs’in bütçe dostu ürünler sunduğunu, sınıfının en iyilerinden biri olduğunu sizde görebilirsiniz.

Yaz ayları yaklaştıkça panoların yükselen iç sıcaklık değeri, ortam sıcaklığına da bağlı olarak belirgin artışlar gösterir üstelik bu artışa bağlı olarak üretimi aksatacak duruşlar meydana gelmesi kaçınılmazdır. Sıcaklık için genellikle fan uygulaması yapılmaktadır fakat bu da ortamın toz ve nemini panolara taşıyarak komponentlerin sağlıklı çalışmasını engellediği gibi yangın tehlikesi riski de oluşturmaktadır. Bu ortam için ar-ge çalışmalarını yapan Klimexs, ürettiği pano klimaları ile ortamda en iyi hava koşullarını, hava temizliğini ve maksimum verim & performansı sağlamaktadır.

Bu sebeple makine ve ekipmanların ömrünü uzatmak, sağlıklı ve stabil bir şekilde çalışmalarını sağlamak için en iyi çözüm Klimexs pano klimaları olacaktır.

Pano Kliması Nerede Kullanılır?

Endüstriyel soğutma ve fabrika soğutma denildiğinde akla ilk gelen pano klimasının kullanım alanları sanayiler ve üretim tesisleridir. Gıda, tekstil, otomotiv, asansör, makine, ilaç, beyaz eşya ve daha birçok faaliyet alanında pano klimalarının ortam soğutması olarak tercih edildiği görülür. Pano kliması, soğutma sistemlerinde kullanılan aksamlarına bağlı olarak kalitelidir, klima fanı ve kompresör aksamlarından oluşur. A sınıfı kalitesinde kullanılan bu aksamlar, pano klimasının fiyatları üzerinde etkilidir. Pano klimasının fiyatları, modellerin türüne ve kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Kaliteli, performansı yüksek, maliyeti düşük, ihtiyaca çözüm sağlayacak pano klimasına sahip olmak için dikkatli olmak ve bu alanda üretim yapan firmaları analiz etmek doğru olacaktır. Klimexs olarak, satış öncesi ve sonrası desteğimizle ürünlerimizin daima yanında olduğumuzu gösteriyor, müşterilerimize memnuniyet odağında ürün satışı gerçekleştiriyoruz.

Neden Klimexs Pano Klimaları?

Piyasada onlarca farklı pano kliması üreticisi varken neden Klimexs sorusuna vereceğimiz ilk cevap şüphesiz müşteri memnuniyetidir. Klimexs, yönetimi ve personeliyle müşterilerin ihtiyaçlarına çözüm sağlamayı hedefleyen, müşteri memnuniyetini koruyan bir firmadır. Diğer yandan ise firmamızın en önemli özelliği; bütçe ve çevre dostu ürünler satıyor olmasıdır. Elektrik pano kliması ihtiyacında Klimexs’in tercih edilmesine neden olan etkenler ve ürünlerin genel özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • Soğutma ihtiyacı tek bir panel aracılığıyla gerçekleştirilir.
  • Fazlasıyla ekonomiktir.
  • Mekânı homojen şekilde soğutur, etkili performans gösterir.
  • Toz partiküllerine karşı özel tasarıma sahiptir.
  • Maliyeti oldukça düşüktür; elektrik ve bakım masrafları ekonomik düzeydedir.
  • Tasarım olarak estetik formlara uygundur.
  • Teknik bakım ve temizlik anlamında pratiktir, sık bakım istemediği için kullanışlıdır.

İhtiyacınızı Biliyor ve anlıyoruz, bu sebeple size özel ar-ge ve üretim yapıyoruz. Yeni Sistemlerimiz Size Çok Kazandıracak!

pano kliması

Ünite İçin Gereken Parçalar, Uygulanma Şekli

Dış Ünite: Sistemin Kondenser ünitesidir. Fabrikanızın çatışına veya dışında herhangi bir noktaya konulabilir.

İç Ünite: Sistemin ana parçasıdır. Fabrika içindeki panolarınızla aynı marka, ebat ve renkte bir panoya yerleştirilir. Panolarınıza sağdan ve soldan ilave edilir.

Hava Kanalları: Panolarınıza uygun renkte hazırlanır üstelik sıcak hava dönüşümü bu noktadan sağlanır.

pano kliması çizim

Pano Klimalarında Revizyon Hizmeti

Pano klimaları, işletmelerin kullanım alanlarında sıcak hava ve yabancı cisimler (aşırı toz vs.) gibi birçok olumsuz koşullara maruz kalmaktadır. Bu etkenler pano klimalarında arızaya neden olmakta, bunun sonucunda da onarım ihtiyacı doğmaktadır.

Servis ihtiyacı duyulan pano klimaları Klimexs revizyon fabrikasına gönderilmesi durumunda orijinal yedek parça ile onarımı yapılarak, işletmenize çalışır durumda teslim edilmektedir.

Servis süresi maksimum 2 iş günüdür. Bu kısa süreç işletmenizde özellikle yaz aylarında doğabilecek proses sıkıntılarının ve üretim kayıplarını ortadan kaldıracaktır.

Klimexs Teknik Servisi Yanınızda

pano kliması destek

Klimexs, pano kliması satışlarında müşteri ilişkilerinde üstün performans gösteren bir anlayışa sahiptir aynı zamanda yapacağınız iş birliği neticesinde satın aldığınız üründen verimli şekilde yararlanabilmeniz için her türlü desteği sağlar. Bakım, onarım, pano klimasını kullanmaya dair teknik destek gibi alanlarda firmamızla sürekli iletişim kurabilirsiniz. Fiyatları hakkında bilgi almak,  modelleri detaylı incelemek, nasıl bir klima modeline ihtiyacınız olduğunu belirlemek ve daha birçok detay için canlı destek veya telefon hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.